Zabiegi HIFU

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)

Zabieg Hifu Sosnowiec

HIFU polega na działaniu wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, czyli bezpiecznej fali akustycznej. Fale ultradźwiękowe wnikają w skórę i wywołują mikrouszkodzenia, a te z kolei aktywują procesy przebudowy i produkcji kolagenu, działając na skórę obkurczająco. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki – w medycynie estetycznej używane są trzy głębokości – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia.

Metoda HIFU sprawdza się doskonale i daje spektakularne efekty w przypadku wszystkich problemów dotyczących zwiotczenia i starzenia się skóry. Nazywana jest potocznie liftingiem bez skalpela.

HIFU to komfort dla Pacjentek. Usuwanie zmarszczek na twarzy i ciele jest mało bolesne, a co najważniejsze – bezpieczne i skuteczne oraz pozbawione długiego okresu rekonwalescencji. Pacjentki bezpośrednio po zabiegu mogą wrócić do codziennych czynności. Inne metody liftingu twarzy zazwyczaj sprawiają, że następnego dnia skóra wciąż jest mocno obrzęknięta, zaczerwieniona i podrażniona. Zazwyczaj jeden zabieg wykonany na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry i celów terapii jest wystarczający, aby osiągnąć doskonały efekt.

HIFU – wskazania

Z zabiegu HIFU skorzystać mogą wszyscy, którzy nie są zadowoleni z jędrności swojej skóry oraz w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków są także: zmniejszenie prawdopodobieństwa utraty jędrności skóry podczas odchudzania, wiotkość skóry po przebytej ciąży lub po nagłej utracie masy ciała, lifting twarzy i dekoltu, a także wiotka skóra na udach, piersiach czy pośladkach. Warto również wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na redukcję rozszerzonych porów oraz wyostrzają kontur twarzy.

HIFU – przeciwwskazania i skutki uboczne

Metoda HIFU jest stosunkowo bezpieczna i nie powoduje poważnych skutków ubocznych mogących w znacznym stopniu wpływać na dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że posiada jednak pewne ograniczenia.

Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

  • stany zapalne skóry
  • nowotwory
  • opryszczka
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty
  • mechaniczne uszkodzenia skóry
  • epilepsja
  • choroby układu sercowo – naczyniowego
  • stwardnienie rozsiane

Jeżeli chodzi o skutki uboczne, to przez kilka dni w miejscu wykonania zabiegu może utrzymywać się stosunkowo nieduży obrzęk. W skrajnych przypadkach zaobserwowano pojawienie się blizn zanikowych oraz oparzeń skórnych. Warto jednak pamiętać, że takie przypadki notuje się niezmierne rzadko.

HIFU EFEKTY

Pierwsze efekty zabiegu wykorzystującego metodę HIFU zauważyć można już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym. W przypadku, gdy skóra jest mocno pomarszczona i zwiotczała wymagane będą kolejne zabiegi. Ze względu na czas regeneracji tkanek, pełne efekty kuracji widoczne będą po 2-3 miesiącach i z reguły utrzymują się one około 1,5 roku.

Administracja: LS WEB Technologie
Call Now Button