Usuwanie Tatuażu i Makijażu Permanentnego

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego tatuażu jest obecnie laseroterapia. W naszym salonie oferujemy Państwu zabieg za pomocą lasera Nd Yag Q-switch, który usunie wszystkie rodzaje tatuaży, wykonane zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Zabiegi laserem Nd Yag Q-switch odpowiadają najnowszym światowym standardom i do minimum zmniejszają ryzyko powstania blizn. Ogromnym plusem jest mała bolesność zabiegu ale dla komfortu pacjenta można zastosować maści do znieczulenia miejscowego.

Jak działa laser?

Energia wiązki laserowej powoduje, że cząsteczki tuszu znajdujące się w skórze eksplodują, rozpadając się na jeszcze mniejsze drobiny, a następnie są usuwanie przez układ immunologiczny skóry. Skuteczność zabiegów oraz ich ilość jest uzależniona od koloru tatuażu, wielkości oraz gęstości „upakowania” barwnika, głębokości tatuażu, koloru skóry. Starsze tatuaże oraz te w kolorach ciemnoniebieskim i czarnym lepiej reagują na leczenie, natomiast tatuaże w kolorach żółtym, czerwonym i zielonym mogą wykazywać słabszą reakcję na leczenie (będą wymagać większej ilości zabiegów).

Ilość zabiegów

Zabiegi wykonywane są co minimum 6 tygodni, aż do całkowitego usunięcia pigmentu (zazwyczaj potrzebne jest od 3-8 zabiegów)

Po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się drobne strupki, które odpadają po kilku dniach (nie wolno ich zdrapywać!). W miejscu objętym zabiegiem skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Skórę należy chronić przed słońcem oraz smarować maściami nawilżającymi i przeciwbakteryjnymi (Panthenol, Alantan plus).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • ciąża
  • skóra opalona
  • nowotwór
  • zioła (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe/odchudzające)
  • tetracykliny
  • cukrzyca
  • zażywanie antykoagulantów
  • jeżeli pacjent był leczony izotretynoiną doustnie – przed rozpoczęciem laseroterapii należy zachować 6-miesięczną przerwę od podania ostatniej dawki izotretynoiny w celu uniknięcia ryzyka wystąpienia keloidu lub wytworzenia się przerostowych blizn.
Administracja: LS WEB Technologie
Call Now Button