Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na wprowadzaniu mikroigłami bezpośrednio do wewnątrz tkanki wiązki mikroprądów o częstotliwości radiowej.

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni, do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności. Świetnie sprawdza się przy redukcji cellulitu i rozstępów.

Efekt „RF” mikroigłowej jest w pełni widoczny około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Wskazania

– rozstępy
– cellulit
– utrata jędrność skóry
– blizny
– zmarszczki
– wyrównanie kolorytu skóry

Przeciwwskazania

– ciąża
– zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych)
– aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
– metalowe implanty
– rozrusznik serca


Kerli o Radiofrekwencji Mikroigłowej – dlaczego dałam się pokłuć? Czytaj artykuł